Загалом, від початку 2016 року на території Роздільнянського району сталося 169 пожеж. Вогонь та дим забрав життя шестеро людей, у тому числі двох пенсіонерів. Щорічно, в опалювальний сезон в домівках людей похилого віку, що мешкають у Роздільнянському районі через нехтування правил пожежної безпеки у побуті спалахують пожежі з трагічними наслідками. Тож, співробітники ДСНС України проводять профілактичну роботу серед найбільш незахищених категорій населення.   

   Так, 16 листопада 2016 року співробітники Роздільнянського міськрайонного відділу ГУ ДСНС України в Одеській області разом з соціальними працівниками  територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Роздільнянської районної державної адміністрації відвідали будинки та квартири  літніх людей, що мешкають в приватному секторі та у квартирах житлових будинків районного центру.  Мета заходу - запобігти пожежам, вибухам і отруєнням побутовим газом та іншим надзвичайним подіям, нагадати пенсіонерам правила пожежної безпеки у побуті, а також роз’яснити правила експлуатації при користувані газовими і електричними приладами та пічним опаленням.  

   Під час подвірного обходу роздільнянські рятувальники разом з соціальними працівниками районного територіального центру відвідали будинки та квартири людей похилого віку, що мешкають на вулицях - Муніципальній та Європейській. Соціальні працівники добре знають усі проблеми своїх підопічних, які знаходяться у них, на надомному обслуговуванні. Тож, пенсіонери, що мешкають на цих вулицях були  раді несподіваному візиту соціальних працівників разом зі співробітниками ДСНС України.
Майор служби цивільного захисту – Сергій Шморгал розповів літнім людям на прикладах останніх пожеж, що сталися у житловому секторі Роздільнянського району: із-за чого виникають пожежі під час опалювального сезону та що потрібно робити, аби не сталося загорань та інших надвичайних подій в їх домівках. Велику увагу співробітник ДСНС України приділив роз'ясненню пенсіонерам, як правильно у побуті користуватися газовими котлами і плитами, а також пічним опаленням. Адже, не всі люди похилого віку мають можливість обігрівати свої домівки газовими котлами, деяким стареньким людям доводиться палити у пічках дровами та вугіллям.    

   Також, рятувальник застеріг людей похилого віку, що у жодному разі, не можна залишати газові і електропобутові прилади, а також пічки без нагляду. А перед сном або виходом на вулицю потрібно обов'язково перевірити, чи вимкнені побутові прилади.  
У свою чергу, деякі літні люди продемонстрували учасникам рейду, як вони знають та дотримуються правил пожежної безпеки у побуті. Приміром, пенсіонери розповіли та показали на практиці учасникам рейду, як вони користуються у побуті газовими  приладами та пічним опаленням.

   «Після користування, я завжди вимикаю газову плиту, телевізор, воду чи світло, і ніколи, не залишаю їх увімкненими. - А перед сном або коли я вихожу надвір, то обов’язково ще раз перевіряю, чи вимкнені усі газові та електропобутові прилади. Газовий котел для обігріву кімнат будинку включає мій чоловік - Кирило Ігнатович. А коли на дворі дуже холодно, то чоловік ще додатково палить у пічці дровами та вугіллям. Усі газові та електричні прилади у нас справні», - розповіла 86-річна Любов Дем’янівна, яка мешкає в приватному будинку на вулиці Муніципальній.

   Профілактична бесіда учасників рейду з пенсіонерами проходила у доброзичлівій, дружній обстановці.  Люди похилого віку були раді спілкуванню з рятувальниками  і соціальними працівниками та вдячні їм за турботу про їх власну безпеку та за те, що їх не забувають. Самі літні люди стверджують, що правила пожежної безпеки вони добре знають ще з дитинства і намагаються їх щодня дотримуватися. Однак, вік  бере своє та здоров’я інколи їх підводить.

   «Я завжди намагаюся дотримуватися правил пожежної безпеки у побуті. Перевіряю, чи не залишені без нагляду – газ, телевізор чи світло, все вимикаю, окрім холодильника.  - Газові плита та котел у мені справні, а електрообігрівачем взагалі, не користуюся. Дякую, рятувальникам та соціальним працівникам, що турбуються про нашу безпеку це потрібно робити, адже з віком інколи забувається про правила пожежної безпеки у побуті», - розповіла 69-річна Лідія Михайлівна, що мешкає в квартирі на вулиці Європейській.

   Співробітники ДСНС України провели з усіма літніми людьми протипожежний інструктаж та роздали їм листівки з нагадуванням правил пожежної безпеки при користувані газовими приладами та пічним опаленням. А роздані  рятувальниками листівки будуть постійно нагадувати пенсіонерам ці правила.   

   Керівництво Роздільнянського міськрайонного відділу ГУ ДСНС України в Одеській області вважає, що такі спільні профілактичні заходи сприяють запобіганню пожеж та НП у побуті серед пенсіонерів.

   «Люди похилого віку заслуговують на велику шану та повагу. Роздільнянські рятувальники намагаються постійно оберігати їх пожеж та НП, дбати про безпеку життя та здоров’я пенсіонерів. Літнім людям потрібно постійно нагадувати правила пожежної безпеки у побуті, щоб вони не забули вимкнути побутові газові та електричні прилади, світло або воду. Адже, вік бере своє, інколи про ці важливі правила старенькі забувають, а від цього залежить життя та здоров’я бабусь та дідусів. Тому, такі спільні профілактичні рейди лише сприятимуть запобіганню нещасних випадків серед літніх людей», - зазначив Сергій Кузьменко, начальник Роздільнянського міськрайонного відділу ГУ ДСНС України в Одеській області.  

   Роздільнянські рятувальники сподіваються, що найкращим результатом таких спільних профілактичних заходів буде значне зменшення кількості пожеж та надзвичайних подій у житловому секторі.

Роздільнянський міськрайонний відділ  ГУ ДСНС України в Одеській області